حذف لینک شدن اتوماتیک Url ها در بخش نظرات وردپرس

0

در این ساعت از میهن گراف آموزش حذف لینک شدن اتوماتیک Url ها در بخش نظرات وردپرس رو آماده کردم. در ادمه مطلب همراه ما باشید.


قابلیتی در وردپرس وجود داره که آدرس های وب به صورت خودکار تبدیل به لینک میشن . وجود این قابلیت به صورت پیش فرض بر روی سیستم مدیریت محتوای وردپرس ممکنه از بضی لحاظ ناخوشایند باشه . مثل اینکه تعداد لینکهای موجود در صفحه رو افزایش بده (که اگر خیلی زیاد باشند در سئوی سایت تاثیر منفی دارند) یا اینکه به اسپمرها اجازه میده که لینک های خودشون رو در نظرات به تعداد زیاد قرار بدن و برای شما دردسر ایجاد کنند .
:: در مطلب امروز یک خط کد در اختیار شما قرار میدیم که با افزودن اون به فایل functions.php قالب وردپرستون می تونید این ویژگی رو از وب سایتتون بردارید تا دیگه آدرس ها در بخش نظرات به صورت خودکار لینک نشن !
:: در CMS وردپرس مفهومی به نام فیلتر وجود داره که اجازه میده قبل از اینکه محتوا به مرورگر ارسال بشه و به کاربر نمایش داده بشه یک سری تغیرات روی محتوا اعمال بشه . فیلتری که باعث لینک کردن خودکار آدرس ها در نظرات وردپرس میشه فیلتر make_clickable هست .
:: در وردپرس توابعی برای اضافه کردن و یا حذف فیلتر ها وجود داره . شما به راحتی با استفاده از تابع remove_filter می تونید یک فیلتر رو که روی محتوای خاصی اعمال میشه حذف کنید .
: پس برای حذف فیلتر لینک شدن خودکار url ها در قسمت نظرات به سادگی از خط زیر استفاده می کنید :

 

	remove_filter('comment_text', 'make_clickable', 9);

 

:: این خط کد رو به فایل functions.php در پوشه ی تم (قالب) وردپرس خودتون اضافه کنید . اگر این فایل وجود نداشت اونو در همون پوشه بسازید .
خط فوق میگه که از محتوای کامنت ها فیلتر make_clickable رو حذف کن . عدد ۹ هم اولویت (بین ۰ تا ۱۰) انجام این فیلتر رو تعیین میکنه که به صورت پیشفرض برای remove_filter مقدار ۱۰ هست . اونو نمی خواد تغیر بدید و این خط رو همینطور که هست به فایل functions.php قالبتون اضافه کنید .

:: دوستان عزیز برای حمایت از سون لرن و افزایش کیفیت و کمیت مطالب افتخار بدید و یه +۱ به ما هدیه بدید !

منبع مطلب :۷learn

مطالب مرتبط

بخش دیدگاه ها